אודותינו

banner1ביקור בלבו הפועם של מפעל 'קמח רובינפלד' – מעורר השתאות. פרויקט של איש אחד, ששינה את הרגלי הצריכה בקרב המגזר החרדי בכל מה שנוגע למאכל המרכזי במטבח והמסתעף ממנו: לחם, חלות ולחמניות. הוא עשה זאת בעבודת נמלים, בעזרת הבנת ערכו של אחד החומרים הבסיסיים והחשובים לצריכת האדם – הקמח.

הקמח של רובינפלד, שמגיע בשקיות במשקל קילו אחד, נראה אולי פשוט להכנה; אבל רק אולי. מאחוריו יש מיומנות, אלפי (!) שעות לימודים ואין ספור ניסויים, בדיקות וטעימות. סובבתי במקום עם מי שהקים, חי ונושם את המפעל בכל רגע נתון, ר' חיים רובינפלד. איש איש עסקים אכפתי, כזה שלא יוותר לעולם על הסטנדרטים הגבוהים ביותר שרק ניתן להעלות על הדעת.

בקצה האולם אורזים פועלים חרוצים את המוני שקיות הקמח שנפלטות בזו אחר זו מפס הייצור אל כעין שולחן עגול שמסתובב באופן אוטומטי. הבטה באריזות. הקמח המלא נראה לבן, שלא כדרכו בכל העולם. חיים רובינפלד מסביר על הצבע המיוחד: "זו אחת השאלות המרכזיות שמסקרנות רבים בנוגע ל'קמח רובינפלד'. בוא ואגלה לך את הסוד , אנחנו יודעים מהיכן לרכוש את החיטה הבהירה ביותר, שהיא בדרך-כלל גם האיכותית ביותר. הדבר תלוי במדינות המוצא של החיטים. מדינה שקר בה – תוציא לרוב חיטה בהירה."

"הסיבה לכך די פשוטה, כל חיטה שבאה במגע עם מים או גשם הופכת לכהה, גם אם המגע ייווצר רגע לפני הקצירה. החיטה שלנו באה בעיקר ממדינות משופעות בשלגים. שיבולי החיטה גדלים מהמים שנוצרים בעקבות הפשרת השלגים, כאשר בשל הקור ששורר באזור לא ניתכים שלגים או גשמים נוספים עד לקצירתם. כך, בשל חוסר המגע של הגרגרים עם מים ורטיבות, הם נותרים בהירים ויפים למראה".

בהמשך נלמד על מרכיב נוסף בשיטת הייצור המיוחדת של 'קמח רובינפלד', התורם אף הוא למראה הבהיר של הקמח.

על-פי דרישות משרד הבריאות צריכים לנקותה אחת לחצי שנה, אולם ב'רובינפלד' אין פשרות כידוע ולכן בכל יום שישי העובדים מקרצפים את כל המפעל.

בנוסף לפן הבריאותי בניקיון, זה אחד מהתנאים לכשרות המהודרת שניתנה למוצרי המפעל בידי בד"צ של 'העדה החרדית'. "בכל יום ראשון מגיע משגיח שבודק את ניקיון המכשירים. אין צורך לציין שהוא תמיד יוצא מרוצה".

 

  • כתובת: קדושת לוי 80, ביתר עילית
  • טלפון: 02-5805552
  • דוא"ל: 5805552kr@gmail.com
  • שעות מענה טלפוני:

    א - ה 08:30 - 16:00